שאלות נפוצות

טרריום הוא חממה מיניאטורית החי בכלים שקופים סגורים הרמטית. זוהי מערכת אקולוגית עצמאית שבאור נכון ומקום נעים יכולה לשגשג במשך שנים, מבלי להפתח. בעזרת טרריום סגור אפשר ליהנות מצמחים טרופיים יפים ובריאים בבית או במקום העבודה שלכם מבלי שתצטרכו להשקיע בהם זמן.
למערכת האקולוגית לוקח כמה ימים להתרגל למקום החדש שלה. על מנת לעזור לה להתאקלם, כשהטרריום מגיע לביתו החדש יש לפתוח את המכסה לשעה באיזור נקי וכך הוא מתאזן במיקום החדש.
הגינה דורשת הרבה אור, אך לא שמש ישירה. היא תיפרח גם בעזרת פלואורוסצנט או מנורת לד  .(LED) כדאי לוודא שהאורות בלילה יהיו כבויים למשך כמה שעות כדי לאפשר לגינה הקטנה לנוח. 
האור והצמחים מתחילים בתהליך פוטוסינטזה, הצמחים נושמים את הפחמן הדו-חמצני  שנמצא בטרריום דרך העלים, משחררים חמצן. בלילה הם קולטים חמצן ופולטים פחמן דו חמצני.
הצמחים הטובים ביותר הם צמחים טרופיים, ירוקי-עד, עם עלים קטנים שניתן לגזום בקלות עם גדילתם. בנוסף, צמחי יער וטחבים ירוקי עד ישמחו גם כן בתוך חממה.
טרריום שלנו מגיעים עם הוראות. צוות גינות וזכוכיות זמין בטלפון, בוואטסאפ ובמייל לענות על כל שאלה ולהדריך אתכם בקבלת הטרריום החדש.
זה יהיה תלוי בסוג הטרריום שרכשת. טרריום סגור מגיע עם מכסה אטום ואין צורך להשקות בכלל, 
אגרטלים עם מכסה שעם בדרך כלל זקוקים למעט מים כל כמה חודשים, השקייה נעשית לפי הנחייה שלנו בהתאם לצמחים. אם הטרריום נראה יבש, תזליפו כמה טיפות מים עם כפית או טפטפת. טרריום פתוח מצריך השקייה בהתאם להנחייה שלנו, לפי סוג הצמח.
הצמחים בטרריום גדלים לאט וקטן יותר מצמח בטבע, ומסתגלים למקום אשר בו הם נמצאים.
לכן, גיזום הוא לשיקול דעתכם וטעמכם האישי. אם תרצו לעצב אותו מחדש, לאחר שהצמח גדל וצמח, תעשו זאת באיזור סטרילי, יש ללבוש כפפות ולטפל בצמח במספריים נקיות וכך להוציא כל עלה שלא נראה לנו או לגזום לפי העין. ניתן לרכוש כלים לתיחזוק טרריום דרך האתר או להתקשר לשירות הטיפולים שלנו.
* התייעצות טלפונית ללא עלות.

* רכישת מוצרים במחירים מוזלים לטיפול ותחזוק הטרריום.
 
* הגעה אלינו עם הטרריום לטיפול ותחזוק.
 
* שירות טיפולים עד הבית בעלות בסיסית.
עדיף שלא להכניס פרחים לטרריום מכיוון שהנשירה שלהם אינה בריאה למערכת.

אפשר להכניס צמחים עם פרחים רק אם גוזמים את הפרח לקראת סיום הפריחה ומשאירים את העלים הירוקים של הצמח.
צמחים הצריכים שמש ישירה ירקבו מהר מאוד בתוך הטרריום.

צמחים שלא אוהבים לחות גבוהה לא יראו טוב לאורך זמן בתוך טרריום, במיוחד צמחי מדבר, כמו בשרניים וקקטוסים, שדורשים מעט מאוד מים ולא ישרדו בתנאי לחות.
זכוכית הטרריום יהפוך את החממה למקור שמש ישיר וישרוף את הצמחים. (ניסיתם פעם לשרוף נייר עם זכוכית מגדלת בשמש?)
לא הרבה בכלל! הצמחים הטרופיים בהם אנו משתמשים דורשים אור חזק. אפשר לתת חיזוק של פלורוסנט או נורת לד לכמה שעות. חשוב להגן על הטרריום מפני חום ואור שמש ישיר. חשוב לתת לטרריום שעות חושך בלילה כדי שיוכל להשלים את תהליך הפוטוסינתזה.
וודאי, אנו שמחים לשתול בכלים שלכם. אנו מחייבים על ניקיון הכלי ושתילה. עמלה זו כוללת את כל הצמחים, הקרקעות, הסלעים, החפירים והטחבים הדרושים בכדי לספק לכם חממה יפה ובריאה.
לא. בשתילה, האדמה קיבלה דישון ולכן דשן נוסף עשוי לגרום לצמיחה מהירה של הצומח, אשר לאחר מכן ידרוש זמירה רבה יותר של הצמחים וייתכן שיאבד איזון במליחות ויגרום לשריפות בצמחים.
ערפל חממה הוא חלק טבעי והכרחי במה שגורם לטרריום לעבוד. זה מחזור המים. לכן אל תפתח את החממה שלך כדי להפטר מהאדים. אדים בחושך הם חלק ממערכת טרריום תקינה ובאור המים חוזרים לאדמה ממש כמו  בטבע.
כן. אם הטרריום באיזור נקי, ואפשר לפתוח אותו מבלי שיכנס אבק, אפשר לפתוח אותו ואפילו לפתוח לכמה דקות פעם בכמה חודשים בכדי לאוורר. 
סוגים שונים של עובש אינן מזיקות לצמחים, אך הן לא אסתטיות ויפות כאשר הן מתפשטות באגרסיביות. העובש נוצר בדרך כלל מכיוון שהחממה מלאה בלחות ונמצאת במקום לא מספיק מואר או לא מספיק קריר. אם מופיע עובש וקלטתם את זה בזמן, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להסיר את האיזור הנגוע ולרסס בתרסיס גינות וזכוכיות. יש להשאיר פתוח למשך 3 שעות.

אם המצב יותר חמור, ניתן להטביע את הצמחים הנגועים בעובש במים מזוקקים, לשטוף אותם במים בטמפרטורת החדר ולשתול מחדש, או להשליך אותם ולהחליף בצמחים חדשים ונקיים.

דרך נוספת לעצור התפשטות עובש היא על ידי הוספת חרקים קטנים הנקראים ספרינגטיילס. אלה חרקים לבנים זעירים שאוכלים למעשה עובש ופטריות. היצורים הזעירים הללו הם חלק מצוות הניקיון של יער הגשם. הם עוזרים לאזן את המערכת האקולוגית של החממה. אנו עובדים בצורה סטרילית  ולכן מוסיפם חרקים רק לפי הזמנה אישית או כדי שהמערכת תוכל להתקיים בבית שהתנאים קשים לטרריום הסגור.
לא. פטריות נוצרות כשהחממה אינה במקום המתאים לה. הלחות מאוד גבוהה כך שמספיק שיהייה במקום חם או חשוך רוב שעות יוכל לפתח פטריות ומחלות..
הפטריות מאוד חמודות כשהם קטנות אבל כשהם גדלות ומתחילות לנבוט ולהשתלט על הטרריום זה פחות אסתטי ובריא.
 פטריות יוצרות אזורים מתים, הרעלים של הנבגים שלהם הורגות צמחים בסביבה שלו.

אנחנו ממליצים להוציא אותם מיד, לפני שהם פותחים את הכובעים לרוחב ומתחילים להפיל את הזרעים שלהם (נבגים) ולהשתלט על הטרריום.

אם אתה אוהב את המראה של הפטריות, תהנה מהטרריום שיהפוך עם הזמן לעולם הפטרייה.
גינות וזכוכיות משתמשת בעיצוב ובשתילה ובהכנסת מוצרים בשיטה סטרילית. היא יציבה עד כדי כך שאנו מסוגלים להיות מגדלי הצמחים היחידים המספקים אחריות על הצמחים. כשאתה רוכש או מקבל אחד מהטרריומים שלנו, אנו מספקים תחזוקה מלאה. פשוט הכניסו את הטרריום שלכם למעבדה שלנו בתיאום מראש, ואנחנו ניתן לה ספא טרריום, אם יש צורך לגזום אותו ולנקות אותו, או להחליף את התכולה.

אנו ניקח את שמך ומספר הטלפון ונתקשר אליך כאשר הוא מוכן לאיסוף.
וודאי. התקשרו ותאמו טיפול או פגישת יעוץ.
אנו מציעים משלוחים לכל הארץ. אם לא מצאתם את עירכם במאגר הערים צרו קשר, וננסה לעזור לשלוח את הטרריום אליכם.

משלוחים מוזלים לכל הארץ לפי כמות הרכישה.
אנו מייצרים טרריומים לפי הזמנה לכן ממליצים שבוע מראש.

במקרה ונזכרתם SOS, התקשרו או שלחו וואטסאפ ונראה מה השארנו במיוחד להפתעות כמוכם:)
x

#{title}

#{text}

#{price}